Delikatne paznokcie do pracy lub też szkoły
Delikatna stylizacja paznokci do pracy

Dzisiejszy wpis poświęcony jest paznokciom, pokażę Ci w jaki sposób wystylizować eleganckie paznokcie do pracy czy szkoły. Jest to manicure delikatny, elegancki, ale z ciekawym wzorem. Pokazujemy krok po kroku jak wykonać manicure paznokci z kropeczkami.

Do wykonania tej stylizacji użyjemy serii lakierów do paznokci The One Gloss N’Wear. Możesz je bardzo łatwo kupić w sklepie internetowym Oriflame. Możesz także kupić te produkty ze stałym rabatem zostając konsultantem Oriflame, ale nie jest to konieczne do dokonania zakupu.

Lakiery The One Gloss N’Wear charakteryzują się trwałą formułą, która jest odporna na ścieranie, a także intensywnymi odcieniami. Dodatkowo lakiery te zostały wzbogacone o składniki pielęgnacyjne takie jak olejki orzechów, masło kakaowe czy kwas glikolowy, które skutecznie odżywiają paznokcie.

Jak wykonać eleganckie paznokcie do pracy lub szkoły?

Na samym początku przygotowujemy paznokcie, usuwamy skórki używając cążek, a następnie nadajemy im odpowiedni kształt używając pilniczka. Tak przygotowane paznokcie są idealne do rozpoczęcia malowania i uzyskania największej trwałości naszego manicure. Dodatkowo dla uzyskania najwyższej możliwej trwałości używamy trzech produktów. Pierwszy z nich to oczywiście baza, następnie lakier, a na koniec top coat. Dzięki temu nasze paznokcie będę wyglądały pięknie i przez długi okres czasu będziemy mogli się nimi cieszyć.

Także na początek nakładamy cieniutką warstwę bazy The One Nail Shield. Jest ona szczególnie istotna kiedy aplikujemy lakier na naturalną płytkę. Zapewnia ona odżywienie paznokci oraz chroni je przed lakierami, przed ewentualnymi możliwościami zafarbowania od ciemniejszych, w szczególności czerwonych lakierów.

Po wyschnięciu bazy przechodzimy do nakładania lakierów bazowych. Na potrzeby tego poradnika wybraliśmy dwa odcienie. Pierwszy z nich to Sweet Milk, który aplikujemy na kciuk, palec wskazujący oraz serdeczny. Natomiast na palec środkowy i mały nakładamy odcień Cupcake Rose.

W tym momencie jeśli chcesz żeby manicure był jeszcze bardziej delikatny to możesz wszystkie paznokcie pokryć odcieniem Sweet Milk, a w momencie gdy chcesz trochę bardziej poszaleć to użyj intensywniejszych odcieni. Ważne jest jednak by paznokcie na kciukach oraz palcach serdecznych były w odcieniu nude ponieważ będziemy na nich wykonywać wzorek.

Dla idealnego efektu tak żeby nie było żadnych prześwitów widocznych na paznokciach aplikujemy dwie warstwy tych lakierów. Żeby zaaplikować lakier idealnie pod skórki warto na początek ściągnąć nadmiar lakieru z pędzelka na szyjce buteleczki. Wtedy będziemy mieć zdecydowanie większą kontrolę nad tym produktem i nie będzie nam się lakier rozlewał po płytce czy po skórkach, co jest niezwykle istotne.

Żeby pomalować paznokcie blisko skórek, warto na początek zachować dystans i pędzelek przyłożyć 2 mm od naszych skórek. Następnie pędzelek pokierować właśnie w ich stronę. Także przesuwamy pędzelek z lakierem w stronę skórek, a nie od razu bezpośrednio przy skórkach, ponieważ wtedy może nam się ręka osunąć i jak nie mamy wprawy, to właśnie na skórkach nasz lakier wyląduje. Natomiast jeśli delikatnie przesuwamy w stronę skórek mamy większą kontrolę i szansę, że właśnie tutaj lakier będzie nałożony idealnie.

Wzorki w kropeczki

Nasze wzorki czyli kropeczki wykonujemy na dwóch paznokciach. Na paznokciu serdecznym oraz kciuku. Natomiast reszta paznokci będzie gładka. Także od razu je zabezpieczamy po pomalowaniu top coatem – lakierem nawierzchniowym Quick Dry Top Coat. Top coat sprawi, że paznokcie szybciej wyschną i będą się elegancko błyszczeć. Nigdy nie pomijamy tego kroku.

Najlepszym urządzeniem jakie możemy użyć żeby uzyskać idealne kropki jest oczywiście sonda do paznokci, która po jednej stronie ma większą kropeczkę, a po drugiej mniejszą. Dzięki temu możemy uzyskać dwie wielkości kropek. Jeśli natomiast nie posiadacie w domu takiego urządzenia to możecie skorzystać z bardzo cieniutkiego pędzelka i właśnie nim wykonać kropki.

Przy doborze lakieru do wykonania kropek staramy się wybrać najbardziej intensywne odcienie tak żeby te kropki były dobrze widoczne. Wzór jest mały także nie boimy się w tym przypadku zastosować mocniejszych odcieni. Efekt na pewno nie będzie zbyt intensywny i rzucający się niepotrzebnie w oczy. Jeśli chcesz to do wykonania kropek możesz użyć lakierów pastelowych.

W poradniku używamy dokładnie odcieni Watermelon Punch – modny koralowy neon oraz Boysenberry Touch – ciemny fiolet. Na koniec sięgnęliśmy po fuksję, czyli odcień Fuchsia Allure – mocny róż.

Ze względu na to, że lakiery klasyczne dość szybko wysychają na początek przygotowujemy sobie tylko pierwszy kolor, nie robimy kropek na folii trzech odcieni ponieważ w tym czasie kiedy będziemy robić kropki pierwszym kolorem zarówno drugi jak i trzeci odcień już zdąży na tej folii wyschnąć. Także aplikujemy najpierw odcień Watermelon Punch, a następnie robimy kropki. Na początek sięgamy po większą końcówkę sondy i tą większą kropkę robimy na środku paznokcia, ale dość blisko skórek. Musisz to sobie wyobrazić na swojej płytce tak żeby te trzy duże kropki zmieściły się łącznie z innymi.

Jeśli chodzi o mniejsze kropki to wykonujemy je pod kątem 90 stopni, także mamy na naszych paznokciach jakby takie dwa boki trójkąta. Ilość małych kropek dostosuj do wielkości swojej płytki paznokcia. Możesz ich wykonać zarówno więcej jak i mniej. Następnie procedurę powtarzamy na kciuku i oczyszczamy sondę. Sięgamy po drugi odcień – Boysenverry Touch. Powtarzamy dokładnie te same kroki, ale zachowując mniej więcej milimetrowy odstęp od poprzednich kropek.

Czas na ostatni odcień czyli Fuchsia Allure. Po zrobieniu kropek odczekaj dłuższą chwilę, tak żeby miały one czas żeby dokładnie wyschnąć.

Na sam koniec nakładamy oczywiście top coat. Warto też nawilżyć skórki za pomocą dwufazowego olejku do paznokci i skórek.

Po wykonaniu tych wszystkich kroków możemy cieszyć się pięknym i trwałym manicurem. Napisz w komentarzu czy pokazana na filmie propozycja przypadła Ci do gustu i czy Twoim zdaniem nadaje się na elegancki manicure do pracy lub też szkoły wieczorowej.

Kategorie: Aktualności

Radek

Pasjonuję się rozwojem osobistym i zdrowym stylem życia. Z firmą Oriflame związany jestem od 2012 roku. Zapraszam do współpracy, poznajmy się bliżej :)

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *