Droga do sukcesu Oriflame - wszystkie poziomy z planu marketingowe firmy
Cała droga do sukcesu Oriflame – wszystkie poziomy

Właśnie rozpoczęłaś swoją przygodę z Oriflame, ale bardziej niż sprzedaż bezpośrednia interesuje Cię budowanie własnego biznesu? Plan marketingowy Oriflame jest bardzo elastyczny, możesz dorobić kilkaset złotych, ale też kilka tysięcy. Wszystko zależy od Twojego zaangażowania, pracy i systematyczności.

Oczywiście zanim zaczniesz budować biznes powinnaś poznać pełne portfolio produktów. Ważne jest aby na początku kupować produkty przede wszystkim dla siebie aby zyskać na wiarygodności. Bardzo trudno jest zarekomendować nawet najlepszy kosmetyk czy suplement diety jeśli nie przetestowaliśmy go na własnej skórze.

Kupuj dla siebie i oszczędzaj

Rejestracja w Oriflame umożliwia Ci kupowanie wszystkich produktów bez 25% marży. Jak pokazują statystyki kilkadziesiąt procent osób zostaje klubowiczem aby taniej kupować dla siebie i mieć dostęp do większej ilości programów specjalnych. Obecnie wystarczy łatwa w obsłudze aplikacja na telefon aby wygodnie złożyć zamówienie. Nie musisz nawet ruszać się z domu, kurier dostarczy towar wprost pod drzwi Twojego domu. Jeśli zakwalifikujesz się do Programu Witamy dodatkowo otrzymasz atrakcyjne nagrody.

Zarabiaj na sprzedaży bezpośredniej

Oriflame oferuje w przystępnych cenach kompletne portfolio produktów dla całej rodziny. Począwszy od kosmetyków do pielęgnacji cery, ciała i włosów, aż po produkty do makijażu, zapachowe, a nawet suplementy diety Wellness.

Dokładnie co 3 tygodnie pojawia się całkiem nowy katalog pełen najnowszych odkryć kosmetycznych i prezentacji nowych trendów modowych.

Standardowy sposób zarabiania w Oriflame polega na pokazywaniu katalogów znajomym i zbieraniu zamówień. Twój zysk natychmiastowy wynosi 20% niezależnie od wielkości zamówienia. Sprzedaż bezpośrednia w Oriflame jest naprawdę prosta. Katalogi są profesjonalnie przygotowane, posiadają zapachowe strony i starannie przygotowaną ofertę. Dodatkowo dla większości produktów są dostępne próbki w niższych cenach dla konsultantów.

Jeśli chcesz zarabiać na sprzedaży bezpośredniej pamiętaj aby mieć katalog zawsze przy sobie. Nigdy nie wiadomo kiedy spotkasz potencjalnego klienta. Dla wzmocnienia sprzedaży oglądaj katalog razem z nim i opowiadaj o zaletach produktów. Zaopatruj się w większe ilości katalogów, zostawiaj je klientom i umawiaj na kolejne spotkanie. Katalog może pracować za Ciebie, czym więcej katalogów rozdasz tym więcej zarobisz.

Im większa ilość osób przejrzy katalog, tym większą ilość zamówień zbierzesz i Twoje dochody wzrosną. Warto również rozsyłać link do katalogu Oriflame w wersji on-line.

Do zbierania zamówień warto założyć sobie specjalny notatnik. Robienie notatek na zwykłej kartce papieru jest ryzykowne. Zazwyczaj giną one bezpowrotnie. W notatniku dodatkowo możesz prowadzić historię zamówień klientów i robić adnotacje odnośnie ich upodobań. Zawsze łatwiej sprzedać produkt, który dostosowany jest do indywidualnych potrzeb klienta niż rekomendować mu coś w ciemno.

Plan marketingowy Oriflame w pigułce

Zarobki w Oriflame można znacznie zwiększyć zapraszając znajomych do współpracy i budując własny zespół klubowiczów. Tak jak w przypadku sprzedaży bezpośredniej zarobisz maksymalnie kilkaset złotych miesięcznie tak w przypadku zarabiania na prowizji zgodnie z planem marketingowym Oriflame Twoje zarobki wzrosną do kilku, a nawet kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie.

Zapraszanie w Oriflame jest zwane sponsorowaniem. Początkowo zysk ze sponsorowania rośnie powoli, ale z czasem gdy struktura konsultantów się powiększa zyski lawinowo wzrastają.

Plan marketingowy Oriflame - zyski ze sponsorowania
Lawinowy wzrost zysków ze sponsorowania w Oriflame

Pierwszy krok w drodze do sukcesu

Jeśli poważnie myślisz o biznesie z Oriflame zacznij budować swoją grupę konsultantów. Wprowadzając nowe osoby do klubu zdobędziesz bonus wynikowy obliczany od wartości sprzedaży całej Twojej grupy. Bonus wynikowy dodaje się do zysków pochodzących z osobistej sprzedaży. W praktyce oznacza to, że w momencie gdy zaczniesz rekrutować Twoje zyski zaczną rosnąć znacznie szybciej niż w przypadku osobistej sprzedaży. Zyskasz pozycję Lidera i coraz więcej osób będzie chciało z Tobą współpracować.

Każdy produkt w Oriflame ma przypisane dwie wartości, pierwszą z nich jest Obrót Handlowy (OH), a drugą Punkty Premiowe (PP).

Obrót Handlowy to wartość sprzedaży w cenach handlowych pomniejszona o podatek VAT. Punkty w Oriflame są podstawą do wyliczenia dodatkowego bonusu zgodnie z tabelą bonusów wynikowych.

Tabela bonusów wynikowych - poszczególne poziomy w Oriflame
Tabela bonusów wynikowych

Zobacz ile dodatkowo zarobisz zapraszając do Oriflame 4 znajomych przy założeniu, że każdy z nich zrobi zamówienie za 100 punktów PP.

5 osobowa struktura w Oriflame
5 osobowa struktura w Oriflame

Jak widzisz zgodnie z tabelą bonusów wynikowych awansowałaś na poziom 4%. Razem ze swoją grupą macie 500 PP. Otrzymujesz dodatkowe 4% od swojej sprzedaży osobistej:

4% x 271 OH = 10,84 zł

Dodatkowo zarabiasz różnicę pomiędzy swoim poziomem (4%), a poziomem, na którym obecnie są Twoi konsultanci (0%).

4% x 4 konsultantów x 271 OH = 43,36 zł.

Łącznie zarobiłaś:

83,33 zł (zysk ze sprzedaży bezpośredniej) + 10,84 (premia osobista) + 43,36 (różnica poziomów) = 137,53 zł.

Drugi krok w drodze do sukcesu

Zobacz co się stanie gdy każdy z zaproszonych przez Ciebie znajomych również zaprosi po 4 osoby. Przyjmijmy, że każdy z was zrobi zamówienia na 100 punktów.

Struktura wieloosobowa - grupa składająca się z 21 osób
Grupa składająca się z 21 osób

Zgodnie z tabelką awansowałaś na poziom 12%. Łączna liczba punktów Twojej grupy to 2100 punktów.

Otrzymujesz dodatkowe 12% ze swojej sprzedaży osobistej:

12% x 271 OH = 32,52 zł

Podobnie jak w pierwszym przykładzie zarabiasz różnicę pomiędzy swoim poziomem (12%), a poziomem, na którym obecnie są osoby z Twojej grupy (4%). 12% – 4% = 8%.

8% x 20 osób x 271 OH = 433,60 zł.

Łącznie w katalogu (3 tygodnie) zarobiłaś:

83,33 zł (zysk ze sprzedaży bezpośredniej) + 32,52 (premia osobista) + 433,60 zł (różnica poziomów) = 549,45 zł.

Trzeci krok w drodze do sukcesu

Pójdźmy o krok dalej i jeszcze bardziej rozbudujmy strukturę aż do 85 osób zgodnie z poniższym rysunkiem. W tym przypadku łączna liczba punktów wypracowana przez całą grupę to aż 8500 PP. Jak można odczytać z planu marketingowego Oriflame jest to awans na dyrektorski poziom 24%.

Struktura dyrektorska składająca się z 85 osób
Struktura dyrektorska – 85 osób

Obliczmy bonus z Twojej osobistej sprzedaży:

24% x 271 OH = 65,04 zł.

Twoi klubowicze z pierwszego poziomu awansowali na 12%. Różnica poziomów między wami to 24% – 12% = 12%. Wyliczmy bonus:

12% x 4 grupy x 5691 OH = 2731,68 zł.

Całkowity zysk z katalogu w tym przypadku to:

83,33 zł (zysk ze sprzedaży bezpośredniej) + 65,04 (premia osobista) + 2731,68 zł (różnica poziomów) = 2880,05 zł

Czy takie wynagrodzenie na 3 tygodnie Cię satysfakcjonuje? Jeśli nie to nic nie stoi na przeszkodzie aby dalej zapraszać nowe osoby. W Oriflame Plan Marketingowy jest bardzo rozbudowany, na bieżąco pojawiają się nowe poziomy.

Ale chwileczkę… Co się stanie gdy konsultanci z Twojego pierwszego poziomu również awansują na 24% i nie będzie już między wami różnicy poziomów? Nie martw się! Zarobisz jeszcze więcej! Grupy 24 procentowe odłączają się od Twojej Grupy Osobistej, a Ty zarabiasz 4% od ich Obrotu Handlowego.

Wszystkie poziomy na drodze do sukcesu Oriflame
Wszystkie poziomy na drodze do sukcesu Oriflame

Nie zapomnij o szkoleniach

Twoja struktura nie będzie rozwijała się sama z siebie. Musisz zwrócić dużą uwagę na szkolenia. W biznesie typu MLM najważniejsza jest duplikacja. Przekaż klubowiczom całą swoją wiedzę aby mogli powielać Twoje działania.

Gwarancją sukcesu jest ciągłe utrzymywanie obrotów całej Twojej grupy na wysokim poziomie. Należy skupić się na ciągłej rekrutacji, szkoleniach, wyznaczaniach nowych celów i systematyczności. Chcesz szybko awansować na poziom dyrektora? Pomóż klubowiczom ze swojego pierwszego poziomu awansować na tytuł menedżera. Działajcie razem, wspierajcie się, wdrażajcie sprawdzone rozwiązania i korzystajcie z udostępnionym przez firmę narzędzi zarówno online jak i offline.


Radek

Pasjonuję się rozwojem osobistym i zdrowym stylem życia. Z firmą Oriflame związany jestem od 2012 roku. Zapraszam do współpracy, poznajmy się bliżej :)

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *