Głównym powodem, dla którego dołączamy do Oriflame jest możliwość zarobienia swoich pierwszych pieniędzy. Ale jak zacząć skutecznie i nie popełniać głupich błędów? Zachęcam do obejrzenia krótkiego 10 minutowego wideo, na którym omawiam pierwsze kroki nowej klubowiczki.

Kwestie formalne omawiane na początku filmu można pominąć, są one przeznaczone dla osób już zarejestrowanych w mojej strukturze.

Oriflame – jak zacząć (skrypt wideo)

Oriflame oferuje Ci 3 możliwości współpracy:

1. Pierwsza to bądź konsumentem kupującym produkty dla siebie. W ten sposób oszczędzasz bo kupujesz wszystko bez 25% marży. Np. produkt, który w katalogu kosztuje 50zł Ty kupisz za 40 zł.
2. Druga możliwość to bądź konsultantem rekomendującym produkty. Zarabiaj pieniądze pokazując katalogi Oriflame i zbierając zamówienia od znajomych.
3. A trzecia możliwość to bądź liderem budującym biznes. Zarabiaj pieniądze zapraszając innych ludzi i wspólnie z nimi tworząc zespół. W ten sposób będziesz zarabiać na prowizji z obrotu całej Twojej grupy.

Zastanów się gdzie Ty siebie widzisz wśród tych 3 możliwości? Najlepiej jeśli podobają Ci się wszystkie 3 opcje, korzystaj z nich.

Na początku musisz znać kilka istotnych szczegółów, które ułatwią Ci złożenie pierwszego zamówienia.

Po pierwsze produkty możesz zamawiać samodzielnie po zalogowaniu się do strefy klubowej, korzystając z zakładki złóż zamówienie lub telefonicznie dzwoniąc do działu obsługi.

Dostawę swojego zamówienia możesz zlecić do paczkomatu, kiosku ruchu lub kurierem na Twój adres domowy.

Katalog jest ważny przez 21 dni, dokładna data kiedy obowiązuje jest na nim wydrukowana. Zawsze otrzymasz jedną sztukę gratis razem ze złożonym zamówieniem. Większą ilość katalogów najkorzystniej kupować w pakietach.

Kody na wszystkie produkty, próbki, katalogi i inne narzędzia znajdziesz w cenniku.

Cennik zawiera 2 rodzaje cen. CK to ceny katalogowe, natomiast CH to ceny handlowe czyli ceny dla Ciebie bez 25% marży.

W cenniku znajdziesz także informację o punktach członkowskich PC, które są przydzielone poszczególnym produktom. Jeśli Twoje zamówienia mają odpowiednio dużą ilość punktów PP to nie ponosisz opłat wysyłkowych, które są doliczane do małych zamówień. Oprócz tego kwalifikujesz się do programu powitalnego oraz innych ofert specjlnych np. tygodniowych.

Od Ciebie tylko zależy jak duże i jak często składasz zamówienia, firma w żaden sposób tego nie narzuca i nie ma z tego tytułu żadnych dodatkowych opłat. Pamiętaj tylko, że jeżeli w ciągu dwóch katalogów od przyłączenia się do Oriflame nie złożysz żadnego zamówienia wtedy Twoje członkostwo automatycznie wygaśnie.

Wybierz z oferty Oriflame te produkty, które interesują Cię najbardziej i zacznij je używać. Staraj się kupować produkty do mycia, pielęgnacji, upiększania, dla zdrowia zamawiając je po prostu w Oriflame. Oszczędzasz w ten sposób sporo czasu na szukaniu produktów w sklepach i dodatkowo kupujesz je z rabatem.

Miej zawsze pod ręką jakiś produkt Oriflame żeby móc go pokazać znajomym. Jest to niezbędne dla Twojej wiarygodności jako konsultanta. Produkty Oriflame są z najwyższej półki.

Aby usystematyzować swoją pracę przygotuj sobie tzw. Listę Kontaktów, koniecznie na piśmie. Wypisz przynajmniej 30 osób, które znasz np. z rodziny, znajomych, przyjaciół, koleżanek i kolegów. Na początek niech będą to ludzie, z którymi masz bardzo dobry kontakt i łatwo Ci się z nimi rozmawia. Wybierz spośród tych 30 osób 5, którym w najbliższych dniach pokażesz katalog żeby jako pierwsze zainteresować je produktami Oriflame.

Tak naprawdę nie musisz sprzedawać, zazwyczaj ludzie po zapoznaniu się z katalogiem sami chętnie składają zamówienia.

Żeby pogłębić wiedzę o produktach korzystaj z materiałów firmowych, materiałów na stronie internetowej. Zachęcam również to oglądania szkoleń makijażowych na kanale Oriflame Poland w serwisie YouTube.

Jeśli chcesz być dobrym sprzedawcą musisz nauczyć się tworzenia bazy klientów, technik sprzedaży, pracy z katalogiem, pracy z klientami. Nie martw się jeżeli teraz wydaje Ci się to trudne. Powoli nauczysz się tego w trakcie codziennego działania i stanie się to dla Ciebie bardzo naturalne.

Bierz udział w konferencjach Oriflame organizowanych w Twojej okolicy. Są to spotkania bezpłatne, na które możesz zabrać swoich znajomych. W ten sposób zachęcisz ich aby również dołączyły do Oriflame i np. zbudujesz swoją własną grupę konsultantów. W ten sposób firma wynagrodzi Cię dodatkowymi bonusami i nagrodami.

Przede wszystkim zacznij działać! Pokazuj katalogi znajomym i przyjmuj od nich zamówienia. Przy okazji zapraszaj ich na spotkania i proponuj aby również zapisały się do Oriflame. W tym momencie może wydawać Ci się, że zapisując ludzi do Oriflame tracisz klientów. Uwierz mi budując własną grupę zarobisz znacznie więcej. Ja tak działam od wielu lat, utrzymuję się tylko z pracy w Oriflame i chciałbym tego nauczyć również Ciebie.

Postaraj się zdyscyplinować, ustal sobie w ciągu dnia jedną czy 2 godziny które poświęcisz tylko Oriflame. Np. zrobisz sobie listę kontaktów, zapoznasz się z ofertą produktową czy zadzwonisz do przyjaciółki aby jej opowiedzieć o Oriflame. Staraj się zawsze mieć przy sobie katalog, pokazuj go każdemu z kim spotykasz się w ciągu dnia i zbieraj zamówienia. W ten sposób szybko ruszysz z miejsca i zarobisz swoje pierwsze pieniądze w Oriflame.

Jaki dokładnie będą Twoje zarobki? Policzmy!
Powiedzmy, że sprzedasz produkty Oriflame 10 osobom, każdej o wartości 20 zł. W ten sposób całe Twoje zamówienie wyniesie 200 zł. Zarobisz 20% z kwoty 200 zł czyli 40 zł. 40 zł jest dla Ciebie.

Jeśli sprzedasz produkty łącznie o wartości 400 zł, zarobisz 20% z kwoty 400 zł czyli 80 zł.

Najważniejsze jest korzystanie z odpowiedniej liczy katalogów. Zastanów się czy wystarczą Ci 3 sztuki czy może potrzebujesz aż 10? Statystyki pokazują, że im więcej katalogów rozdajemy tym więcej zarabiamy. Zapisuj sobie kto otrzymał od Ciebie katalog i np. za 2 dni skontaktuj się z tą osobą aby zapytać o zamówienie.

Zapisuj dokładnie co kto zamawia, dobrze jest mieć osobny notes tylko do zamówień. Wtedy na pewno się nie pomylisz i będziesz wiedzieć co nowego możesz zaoferować np. stałej klientce.

Dbaj o każdego klienta, poświecaj mu swoją uwagę i czas. Kiedy go obsługujesz to przede wszystkim myśl o korzyści dla niego, a nie o tym ile Ty zarobisz. Pamiętaj, że zarobisz tym więcej im bardziej klienci będą zadowoleni z Twojego podejścia do zaspokojenia ich potrzeb :).

Mam nadzieje, że podoba Ci się wszystko o czym tutaj mówię, ale musisz uświadomić sobie, że jest w Oriflame możliwość zarobienia większych pieniędzy niż tylko 20% ze sprzedaży produktów.

Wspominałem już o tym wcześniej w nagraniu. Zarobisz więcej zapraszając nowe osoby do Oriflame. Jeśli chcesz zarobić w Oriflame 600 zł czy nawet 3 tysiące zł to słuchaj uważnie. W jaki sposób możesz zarobić tak duże pieniądze? Po prostu zapraszaj do Oriflame nowe osoby i buduj w ten sposób swoją własną grupę konsultantów. Musisz ich wszystkich przeszkolić, nauczyć jak posługiwać się katalogiem i zbierać zamówienia od klientów. Generalnie musisz im przekazać swoją dotychczasową wiedzę odnośnie sprzedaży. W ten sposób powielasz to co sam robisz.

Ponieważ to Ty wprowadzasz nowe osoby do Oriflame otrzymujesz określony procent od łącznych zakupów jakie dokonuje Twoja grupa. Zwiększając liczbę osób w zespole równocześnie zwiększasz swoje zarobki.

Zapraszanie nowych osób do Oriflame jest równie przyjemne jak sprzedaż produktów. Będę w tym zakresie prowadził szkolenia na które już teraz Cię zapraszam.

Nie załamuj się kiedy nie wszystko od razu Ci się udaje, nie od razu Kraków zbudowano. Daj sobie wystarczającą ilość czasu na naukę. Wyznaczaj sobie na początku małe cele i konsekwentne je realizuj. Np. dzisiaj pokażę katalog trzem nowym osobom i zbiorę od nich zamówienia.

Twoje nastawienie determinuje Twoje efekty. Sukces zawsze odnoszą Ci, którzy mają pozytywne nastawienie i się nie poddają.

Na ten moment to już wszystko. Mam nadzieje, że to krótkie wprowadzenie do świata Oriflame podobało Ci się i wiesz już teraz jaki następny krok należy zrobić aby zarobić swoje pierwsze pieniądze w Oriflame. Jeśli masz pytania zawsze możesz się z nami skontaktować. Życzymy powodzenia i do usłyszenia wkrótce!


Radek

Pasjonuję się rozwojem osobistym i zdrowym stylem życia. Z firmą Oriflame związany jestem od 2012 roku. Zapraszam do współpracy, poznajmy się bliżej :)

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *