Oriflame - praca przez Internet

Wiele osób mówiło Ci, że w Oriflame możesz pracować przez Internet? Z tego artykułu dowiesz się na czym dokładnie polega internetowa praca konsultantki Oriflame. Jakie narzędzia i aplikacje firma przygotowała aby ułatwić i usprawnić działania wszystkich konsultantów on-line. Dowiesz się również jakie praktyki są dozwolone, a jakie zabronione.

Geneza powstania firmy Oriflame

Firma Oriflame powstała w 1967 roku jako spełnienie marzeń jej założycieli Jonasa i Roberta Af Jochnick. Mówiąc najprościej chcieli oni poprawić standard życia ludzi na całym świecie poprzez łatwy dostęp do świetnej jakości szwedzkich kosmetyków i możliwości zarobkowych.

W tym momencie Oriflame prowadzi sprzedaż bezpośrednią nie tylko kosmetyków, ale również świetnej jakości suplementów diety. To już tysiące markowych produktów, które są kupowane i używane przez miliony ludzi.

Początkowo kiedy nie było jeszcze Internetu cała sprzedaż odbywała się „face to face” czyli tylko i wyłącznie bezpośrednio. Konsultanci chodzili z katalogami pokazując go jak największej ilości osób i zbierali zamówienia. Należy zaznaczyć, że wiele osób z dużymi sukcesami do tej pory nie zmieniło swojego sposobu działania.

Praca w Oriflame przez Internet – na czym właściwie polega?

W dobie wszechobecnego dostępu do globalnej sieci www firma postanowiła pójść o krok dalej i nie tylko umożliwić pracę przez Internet, ale także wdrożyć wiele bardzo przydatnych narzędzi sprzedażowych i rekrutacyjnych.

Sprzedaż produktów Oriflame przez Internet

Do jakiegoś czasu prowadzenie sprzedaży produktów Oriflame przez Internet było całkowicie zakazane. W tym momencie bardzo wiele rzeczy się pozmieniało. Postępując zgodnie z regulaminem wiele działań jest dozwolonych.

Co jest dozwolone?
1. Możesz naturalnie wysyłać swoim znajomym link do internetowego katalogu Oriflame czy to na Facebooku, mailowo, telefonicznie czy w jakikolwiek inny sposób. Jak widzisz daje Ci to szanse dotarcia do znacznie większej ilości osób niż w przypadku osobistego biegania z katalogiem.

2. Drugie bardzo przydatne narzędzie to sklep internetowy Oriflame Beauty Store. Przesyłajac znajomym link do swojego sklepu internetowego nie musisz nawet zbierać zamówień. Każdy kto otrzyma link może zrobić zamówienie samodzielnie a Ty otrzymujesz z tego tytułu 20% prowizji. Np. jak ktoś wejdzie do sklepu poprzez kliknięcie przez Twój link i zrobi zakupy za 100zł Ty otrzymasz 20zł prowizji. To ile zarobisz zależy tylko od Twojego zaangażowania i ilości osób, którym prześlesz spersonalizowany odnośnik do sklepu.

3. Naturalnie możesz też umieszczać w serwisach społecznościowych linki do konkretnych produktów z propozycją prywatnej sprzedaży po cenie katalogowej. Jest to bardzo częsta praktyka np. w połączeniu z osobistą recenzją takiego produktu.

Wiele konsultantów testuje produkty aby w ten sposób bardziej je poznać i być podczas sprzedaży wiarygodniejszym. Jak ktoś zobaczy na Twoich ustach odcień pomadki, która go interesuje prawdopodobnie szybciej zdecyduje się na jej zakup. 🙂

Co jest zabronione?

1. Nie wolno sprzedawać produktów Oriflame w zewnętrznych sklepach internetowych oraz serwisach aukcyjnych typu allegro czy Olx.

2. Zabroniona jest również internetowa sprzedaż produktów po zaniżonych cenach. Firma bardzo mocno walczy z tym nieuczciwym zjawiskiem.

Rekrutacja osób do swojej struktury przez Internet

Praca w Oriflame Online dla Ciebie

Nie każdy wie, że praca w Oriflame polega nie tylko na sprzedaży kosmetyków czy suplementów diety, ale również na budowaniu własnej grupy konsultantów.

Po co w ogóle taką grupę budować?

Widzisz. Firma Oriflame to firma marketingu wielopoziomowego. Budując własną grupę konsultantów możesz bardzo szybko zwielokrotnić swoje zyski i zarobić nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie. Może gdy słyszysz o tym pierwszy raz wydaje Ci się to niemożliwe, ale takie są realia.

Ja kilka lat temu zrezygnowałem z pracy na etacie aby zająć się budowaniem własnej struktury w Oriflame. W głównej mierze robię to właśnie przez Internet, obecnie jest nas już setki osób :).

Poniżej kilka sposób na rektutację nowych osób do swojej struktury

1. Wykorzystuj program witamy Oriflame z atrakcyjnymi nagrodami. W momencie pisania tego artykułu każda osoba, która przystąpi do Oriflame i złoży jakiekolwiek zamówienie otrzymuje bestsellerowy tusz do rzęs Giordani Gold za 1 zł. Po za tym w zamiana za zaangażowanie są do zdobycia również inne atrakcyjne nagrody.

Ulotkę z nagrodą możesz umieścić np. na swoim profilu na FB. Firma zezwala a nawet do tego gorąco zachęca. Ze strony internetowej logując się na swoje konto możesz pobrać gotowe grafiki, a nawet filmy z prezentacją nagród.

2. Wykorzystuj lokalne serwisy ogłoszeniowe. Praktycznie każde większe czy mniejsze miasto ma lokalną platformę ogłoszeniową. Pisząc atrakcyjne ogłoszenie i umieszczając do siebie numer telefonu możesz zrekrutować naprawdę wiele osób.

3. Zorganizuj wydarzenie na Facebooku. Możesz np. zorganizować na FB wydarzenie będące zaproszeniem na prezentację firmy Oriflame. Samą prezentację firma udostępnia na stronie internetowej w wersji do pobrania więc nie musisz jej samodzielnie przygotowywać.

Prezentację możesz przeprowadzić u sibie w domu, a także online prowadząc transmisję na żywo :).

Mam nadzieje, że w znacznym stopniu nakreśliłem na czym polega praca w Oriflame przez Internet. Jak najbardziej jest to możliwe i się da! Jednak pamiętaj, że największe sukcesy odnoszą Ci, którzy budują silną relację z ludźmi. Dobrze jest porozmawiać z pozyskanym klientem czy współpracownikiem przez telefon czy choćby na czacie.

Ja osobiście zachęcam aby łączyć metody pracy przez Internet z tradycyjnym pokazywaniem katalogu w wersji papierowej. Dzięki temu jeszcze bardziej jesteśmy w stanie wzmocnić nasze działania.

Pamiętaj! Każdy człowiek ma taką naturę, że lubi jak go ktoś inny docenia i się nim interesuje.


Radek

Pasjonuję się rozwojem osobistym i zdrowym stylem życia. Z firmą Oriflame związany jestem od 2012 roku. Zapraszam do współpracy, poznajmy się bliżej :)

2 komentarze

Sara · 17 października 2018 o 22:41

Cześć mam pytanie odnośnie rekrutacji przez internet nowych konsultantów. Gdzie znajdę link żeby wysłać im internetowy wniosek o przystąpieniu do Oriflame?
I drugie pytanie jak przez internet moja nowa konsultantka może być odroczony termin płatności ? Jak mam jej to wytłumaczyć , załatwić ?

    Radek · 17 października 2018 o 23:16

    Witaj! Żeby znaleźć osobisty link do rekrutacji logujesz się na swoje konto przechodzisz do zakładki „Zarządzanie strukturą” następnie „Rekrutacja” i „Widget rekrutacyjny”. Tam są wszystkie linki np. na social media czy do umieszczenia na swojej stronie.

    Jeśli chodzi o drugą część pytania to odroczonego terminu płatności nie da się załatwić przez Internet. Musisz z taką osobą podpisać wniosek, na wniosku musi być zarówno podpis Twój jako sponsora i tej osoby jako kandydata. Jeśli dzieli was znaczna odległość to załatwia się to listownie. Do podpisanego wniosku osoba w celu potwierdzenia swoich danych osobowych musi dołączyć np. ksero faktury za telefon, prąd lub gaz. Komplet dokumentów należy odesłać do Warszawy i dopiero po weryfikacji kredyt jest przyznawany.

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *