Idea Oriflame z serca do serca

Idea „Z serca do serca” polega na prowadzeniu otwartych i szczerych rozmów między przyjaciółmi na temat wszystkiego, co nas w danej chwili dotyczy. Chodzi o wzajemne wsparcie, wzbudzanie zaufania, dzielenie się pomysłami, znajdowanie rozwiązań i wspólną zabawę. Chodzi o to, by nie bać się dzielić swoimi najgłębszymi emocjami, najskrytszymi myślami i największymi marzeniami. To właśnie robimy i będziemy nadal zachęcać do tego naszą społeczność, ponieważ razem możemy rozwiązywać nawet największe wyzwania oraz znaleźć kierunek, entuzjazm i nadzieję na przyszłość.

Oriflame to więcej niż firma. Jesteśmy społecznością stworzoną wokół idei piękna, która oferuje ludziom na całym świecie możliwość wyrażania swojego naturalnego piękna, poprawy jakości życia i spełniania marzeń. Podstawą naszej działalności są ludzie, którzy pomagają innym osiągnąć sukces. Kiedy pomagasz i inwestujesz w innych, sam odnosisz sukcesy. Nazywamy to H2H – Human2Human, czyli człowiek dla człowieka. Dlatego naszą największą siłą jest społeczność, której członkowie umożliwiają sobie nawzajem osiąganie pełni swojego potencjału i troszczą się o siebie w trudnych chwilach.

W ostatnim czasie wszyscy doświadczyliśmy wyzwań, których zupełnie się nie spodziewaliśmy: pandemia i sytuacja geopolityczna na świecie wpłynęły na nasz biznes i całe życie. To uświadomiło nam, że bez względu na ogrom wyzwania, możemy je pokonać, ponieważ nasza kultura wspólnoty, ducha i pasji spaja nas razem. Najlepszym sposobem na stawienie czoła wyzwaniom są szczere rozmowy, z serca do serca.

Światowy Dzień Serca

Światowa Federacja Serca corocznie pod koniec września organizuje Światowy Dzień Serca, który ma na celu popularyzację wiedzy na temat chorób układu krążenia, będących główną przyczyną zgonów na świecie.

Choroby sercowo-naczyniowe odpowiadają za prawie 18 milionów zgonów rocznie, jednakże istnieje wiele sposobów, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania poprzez wprowadzenie prostych zmian w diecie i stylu życia. Poprawa jakości życia i udzielanie dobrego przykładu innym to tylko niektóre z korzyści wynikające z dbałości o serce. Światowy Dzień Serca to inicjatywa o zasięgu globalnym, która promuje ideę troski o serce poprzez organizowanie spotkań, wykładów i pokazów.

Profesor Stig Steen – bohater od serca

Profesor Stig Steen - kardiolog

Czy wiesz, że w Oriflame mamy naszego własnego Bohatera Serca? Stig Steen – założyciel Towarzystwa Nauk Przyrodniczych Igelösa to znakomity kardiochirurg i innowator w dziedzinie klinicznych metod transplantacji narządów. Jego spostrzeżenie, że znaczna liczba pacjentów przed lub po transplantacji jest niedożywiona, skłoniło go do opracowania receptury na Koktajl Proteinowy, który zainspirował stworzenie linii produktów Natural Balance. Oriflame stale współpracuje z profesorem Steenem i jego zespołem z Towarzystwa Nauk Przyrodniczych Igelösa przy tworzeniu naszych produktów Wellness.

koktail proteinowy oriflame

Recepta na zdrowe serce

Jak zadbać o zdrowie swojego serca? To wcale nie musi być skomplikowane! Wystarczy przyjąć holistyczne podejście i podejmować codzienne kroki, które poprawią kondycję Twojego serca. Możesz też zachęcać innych do robienia tego samego.

Oto kilka zaleceń dotyczących dbałości o serce:

Regularne ćwiczenia – według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), osoby dorosłe w wieku 18-64 lat powinny wykonywać co najmniej 150 minut ćwiczeń aerobowych o umiarkowanej intensywności tygodniowo, na przykład 30-minutowy spacer pięć razy w tygodniu. Alternatywnie, można wykonywać co najmniej 75 minut energicznej, aerobowej aktywności fizycznej lub połączenie obu rodzajów aktywności. Należy jednak pamiętać, że ćwiczenia aerobowe należy wykonywać w cyklach trwających co najmniej 10 minut.

Wystarczająca ilość snu – 7-8 godzin każdej nocy.

Uważność i strategie redukcji stresu – pamiętaj, by w ciągu dnia robić sobie przerwy na głębokie, świadome oddychanie.

Zdrowa dieta – składająca się z świeżych owoców i warzyw, zdrowych tłuszczy, chudego białka i błonnika.

Wellness By Oriflame w trosce o Twoje Serce

Koktajle Natural Balance

Koktajle Natural Balance Wellness to produkty marki Oriflame, które oparte są na oryginalnej recepturze profesora Stiga Steena. Badania trwające kilka lat potwierdzają skuteczność koktajli, które zostały przetestowane na pacjentach z chorobami serca. Koktajle te są przeznaczone do codziennego spożycia, a ich skład zawiera białka z grochu, jajek i mleka oraz błonnik pochodzący z jabłek, buraków cukrowych i owoców dzikiej róży.

koktajle natural balance od oriflame

Optymalna proporcja białek i błonnika pomaga zachować uczucie sytości i stanowi doskonały element zdrowej diety. Koktajle Natural Balance są dostępne w trzech smakach, a jeśli wolisz, możesz wybrać bezsmakowy Koktajl proteinowy i dodać go do swoich ulubionych potraw. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które pasuje do różnych preferencji smakowych i stylu życia.

Kwasy Tłuszczowe Omega 3

Kwasy tłuszczowe omega-3 są kluczowe dla zdrowia serca, jednak nasz organizm nie jest w stanie samodzielnie ich wyprodukować. Dlatego ważne jest, abyśmy pozyskiwali je z pożywienia lub suplementów.

Omega 3 - nienasycone kwasy tłuszczowe oriflame 29705

Omega-3 pełnią wiele ważnych funkcji w organizmie, w tym pomagają w budowie zdrowych komórek oraz zapobiegają chorobom serca i udarom. Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), powinniśmy spożywać co najmniej dwie porcje tłustych ryb, takich jak łosoś lub makrela, tygodniowo, aby uzyskać odpowiedni poziom kwasów omega-3.

Jeśli trudno Ci jest osiągnąć zalecaną ilość omega-3 z pożywienia, warto zastanowić się nad systematycznym przyjmowaniem suplementu omega-3 z oleju rybiego, takiego jak Wellness by Oriflame. Dzięki temu możesz mieć pewność, że Twoje ciało otrzymuje odpowiednią ilość kwasów tłuszczowych omega-3, niezależnie od tego, jak wygląda Twoja dieta.

Jak w prostych krokach zadbać o swoje serce?

Kluczem do sukcesu jest prostota!

Optymalne odżywianie to przede wszystkim jedzenie dużej ilości świeżych owoców i warzyw. Niestety, współczesny szybki styl życia utrudnia utrzymanie zdrowej diety.

Aby uzupełnić braki żywieniowe, można aktywnie korzystać z suplementów diety, takich jak WellnessPack Oriflame, który składa się z:

  • 1 tabletki Multiwitamin i Minerałów
  • 1 kapsułki Astaksantyny i ekstraktu z borówek
  • 2 kapsułek Omega 3

Wzmocnij swoją odporność, zapewniając swojemu organizmowi codzienne spożycie białka, które pomaga w budowie nowych komórek. Możesz również dostosować swoją dietę do indywidualnych potrzeb za pomocą pysznych i łatwych do przygotowania przekąsek, takich jak koktajle Natural Balance.

To proste – możesz zostać bohaterem swojego zdrowia i zainspirować innych!


Radek

Pasjonuję się rozwojem osobistym i zdrowym stylem życia. Z firmą Oriflame związany jestem od 2012 roku. Zapraszam do współpracy, poznajmy się bliżej :)

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *