Sposoby na zwiększenie sprzedaży w OriflameFirma Oriflame oferuje kompletne portfolio kosmetyków dla osób w każdym wieku. W katalogach znajdziemy kosmetyki do pielęgnacji cery, ciała i włosów, kosmetyki zapachowe, do makijażu, a także coraz popularniejsze produkty Wellness.

Jak prezentować katalogi i zbierać zamówienia?

Na początku trzeba sobie uzmysłowić, że katalog jest tak naprawdę naszą witryną sklepową. Aby dużo sprzedawać należy pokazywać go jak największej liczbie osób i po prostu pytać co chcą zamówić. Poniżej 9 obiecanych, sprawdzonych i szybkich sposobów na zwiększenie sprzedaży bezpośredniej w Oriflame.

1. Pamiętaj o tym, aby zawsze nosić katalog ze sobą.

Skuteczny konsultant zawsze nosi aktualny katalog ze sobą, tak naprawdę nigdy nie wiemy kiedy możemy spotkać potencjalnego klienta. Życie jest pełne niespodzianek i zwrotów wydarzeń.

2. Przeglądaj katalog razem ze swoim klientem.

Przeglądając katalog Oriflame wraz ze swoim klientem jesteśmy w stanie od razu udzielić rekomendacji oraz dodatkowych informacji o produktach. Oczywiście wcześniej należy samodzielnie dokładnie zapoznać się z ofertą katalogu aby móc skutecznie doradzać, informować o nowościach i bestsellerach.

3. Zostaw katalog klientowi.

Pozostawienie katalogu u klienta na 2-3 dni z informacją, że po niego wrócimy na pewno spowoduje zwiększenie zamówienia. Nigdy nie czekajmy aż klient sam się do nas odezwie, sprzedaż jest w naszym interesie i to my powinniśmy podjąć inicjatywę.

4. Przed spotkaniem z klientem zastanów się nad jego upodobaniami.

Poznanie klienta, chociażby jego wieku, stylu bycia pozwala lepiej przygotować się do spotkanie z nim. Pamiętajmy aby w miarę możliwości dostosować rekomendacje do indywidualnych potrzeb klienta.

5. Wyposaż się w notatnik do zbierania zamówień.

Starajmy się aby nasze zamówienia były uporządkowane, spisane najlepiej w notatniku aby nigdy nie doszło do sytuacji, że je zgubimy.

6. Poproś znajomych i krewnych aby zabrali ze sobą katalog do pracy, szkoły czy domu

Twój katalog może pracować również bez Twojego udziału, zawsze warto mieć więcej niż tylko jedną sztukę. Prosząc znajomego aby pokazał katalog swoim znajomym skutecznie zwiększasz zasięg sprzedaży.

7. Zbieraj zmówienia już na początku okresu obowiązywania katalogu.

W każdym katalogu są oferty wyprzedażowe, które niestety są ograniczone ilościowo. Zbierz zamówienia jak najszybciej, prześcignij konkurencję, zyskaj miano profesjonalnego sprzedawcy.

8. Daj prezent lub udziel rabat stałemu klientowi.

Najlepszym sposobem na zatrzymanie przy sobie stałych klientów jest wręczenie im jakiegoś małego upominku lub udzielenie dodatkowego rabatu np. co kilka zamówień.

9. Korzystaj z materiałów reklamowych firmy Oriflame.

Staraj się aby produkty, które wręczasz swoim klientom były estetycznie zapakowane np. w reklamówki czy torebki z logo firmy. To naprawdę bardzo pozytywnie wpłynie na Twoje relacje z klientem.

10. Cały czas zwiększaj listę kontaktów.

Cały czas poszerzaj swoją listę kontaktów poprzez polecenia i rekomendacje. Zbieraj zamówienia również na serwisach społecznościowych typu Facebook, przesyłaj linki do katalogu swoim znajomym.

Gdzie można znaleźć nowych klientów?

 • W szkole i na uczelni
 • W pracy
 • Na Facebooku
 • Wśród znajomych
 • Wśród rodziny
 • Poprzez rekomendację
 • Wśród sąsiadów
 • Na zajęciach dodatkowych (sport, taniec, muzyka itp.)
 • U fryzjera, kosmetyczki itp.
 • W książce telefonicznej własnego telefonu
 • Na osiedlu (w sklepie, klubie, na poczcie itp.)

Pamiętaj, że im więcej osób zobaczy katalog tym więcej zbierzesz zamówień. Staraj się mieć przynajmniej kilku stałych klientów, którym zawsze doradzisz i zarekomendujesz najodpowiedniejsze dla nich produkty.

A może znasz jakieś inne sprawdzone sposoby na zwiększenie sprzedaży produktów z katalogu? Bardzo proszę o zostawienie komentarza pod artykułem.


Radek

Pasjonuję się rozwojem osobistym i zdrowym stylem życia. Z firmą Oriflame związany jestem od 2012 roku. Zapraszam do współpracy, poznajmy się bliżej :)

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *