Kobieta z piękną cerą - rytuał pielęgnacji

Rytuał pielęgnacyjny jest niesamowicie ważny po to aby nasza cera była idealnie przygotowana pod cały proces makijażowy. Podkłady, pudry itd. mogą nas „zapchać”, ale jeżeli dobrze przygotujemy naszą skórę wtedy na pewno odwdzięczy się pięknym wyglądem i będzie bardzo dobrze wyglądać na niej cały makijaż.

Sprawdzone praktyki pielęgnacyjne sprawią, że makijaż na waszej twarzy będzie wyglądał o wiele lepiej. Chcemy was zachęcić do 4 stopniowego rytuału pielęgnacyjnego.

4 stopniowy rytuał pielęgnacji cery NovAge.

1. Oczyszczanie

Jeden z istotniejszych etapów bardzo często niestety stosowany tylko wieczorem, a tak naprawdę jest też bardzo istotny rano. Oczyszczanie jest to krok, który doskonale przygotowuje naszą skórę do wchłaniania się kolejnych produktów kosmetycznych, które będziemy nakładać w kolejnych krokach. Napięta skóra tak naprawdę nie może być wyznacznikiem dobrego produktu.
Najlepiej sięgać po delikatne produkty oczyszczające np. żel oczyszczający NovAge Supreme, który sprawia, że nasza skóra już sama w sobie jest stonizowana i nawilżona. Nie mamy wtedy typowego uczucia ściągnięcia i napięcia skóry, mamy w zamian uczucie delikatnie nawilżonej skóry, a dzięki temu kolejne produkty kosmetyczne będą się lepiej wchłaniać. Po etapie oczyszczenia najlepiej jest stosować ręczniki jednorazowe gdyż nie posiadają one na sobie bakterii, które zazwyczaj osiadają na wiszących, tradycyjnych ręcznikach znajdujących się w wilgotnej łazience.

2. Krem pod oczy

Kolejny etap to nakładanie kremu pod oczy. Jest to bardzo istotny krok pielęgnacyjny. Skóra pod oczami różni się od skóry na reszcie twarzy. Jest o wiele cieńsza, bardziej wrażliwa i tam powstają pierwsze zmarszczki – najczęściej już w wieku 30 lat.
Chcielibyśmy zarekomendować Ci krem pod oczy NovAge Skinergise. Cechą charakterystyczną serii Skinergise jest to, że produkty te działają nie tylko natychmiastowo, ale też długofalowo. Technologia energetyzująca na bazie tauryny pomaga skórze zyskać drugie życie. Skóra od razu wygląda młodziej, jest bardziej wygładzona oraz nawilżona. Jest to podstawa dobrej jakości kremu pod oczy. Dodatkowo krem ten doskonale ochrania skórę pod oczami przed promieniowaniem UV czy też niekorzystnymi czynnikami środowiska zewnętrznego.

Jeśli chodzi natomiast o działanie długofalowe to technologia z zastosowaniem tauryny powoduje, że cały czas walczymy ze zmarszczkami. Czyli podsumowując – nie tylko działamy natychmiastowo i powodujemy, że bezpośrednio pod makijażem wszystko ładnie wygląda, ale też przez to, że nasza skóra pod oczami „dźwiga” sporo makijażu pozwalamy jej odetchnąć i sprawiamy, że zmarszczki pojawiają się o wiele później lub spłycane są już te obecne.

Jeżeli chodzi natomiast o aplikację kremu pod oczy warto postawić na jak najbardziej higieniczne rozwiązanie, ale też takie, które jest bardzo przyjemne dla strefy pod oczami czyli metalową kuleczkę. Jest ona sama w sobie chłodna – zimna co powoduje dodatkowe uczucie ulgi. Krem, który ma już taką kuleczkę w sobie czyli 2w1 jest po prostu kompletny i bardzo wygodny w użyciu. Odpowiednia aplikacja kremu pod oczy jest to klucz do sukcesu.

Krem pod oczy jest często traktowany po macoszemu no bo myślimy sobie, że krem do twarzy w zupełności wystarczy. Musimy uzmysłowić sobie, że strefa pod oczami jest zupełnie odrębna, jest tam inny rodzaj skóry i musimy zadbać o nią naprawdę w odpowiedni, indywidualny sposób za pomocą dedykowanych kosmetyków.

3. Krem pod podkład – serum

Odpowiednia pielęgnacja jest to najlepsza baza pod makijaż. Dzięki kremowi podkład znacznie lepiej się rozprowadza, lepiej wygląda i scala cały proces makijażowy w całość. Bez kremu często mogą uwydatniać się suche skórki w przypadku suchej cery. Cera tłusta również potrzebuje dodatkowo nawilżenia kremem pod podkład. W znacznie mniejszym stopniu wydziela się wtedy sebum. Skóra będzie wyglądać młodziej, ładniej i nie będzie się błyszczała. Według specjalistów od profesjonalnej pielęgnacji skóry stosowanie kremu za każdym razem przed nałożeniem podkładu powinno być obowiązkowe.

4. Nawilżanie – odżywianie i ochrona

Pamiętajcie aby 4 stopniowy rytuał pielęgnacji cery powtarzać rano i wieczorem. Krem na dzień ma przede wszystkim nawilżać i odżywiać. Taka jest jego funkcja gdy nakładamy go pod makijaż lub gdy nie nosicie makijażu przy porannej pielęgnacji.

Natomiast krem na noc ma przede wszystkim odżywiać i regenerować bo właśnie w nocy skóra najszybciej i najlepiej się regeneruje. Wchłania się w nią najwięcej składników odżywczych. Pamiętajcie również o tym, że bardzo ważna jest aplikacja kremu w taki sposób, który nie będzie wprowadzał zbyt dużo bakterii na twarz czyli w jak najbardziej higieniczny sposób. Szczególnie ważne jest to w przypadku osób z cerą trądzikową.

Warto sięgać po specjalne gadżety, aplikatory do nakładania kremów, które mają nam w tym pomagać, ułatwiać życie pielęgnacyjne. Dobrym rozwiązaniem jest szpatułka silikonowa, za pomocą której możemy bardzo łatwo nałożyć krem na twarz.

Podsumowanie

To co najważniejsze we wszelkiego rodzaju rytuałach pielęgnacji cery to systematyczność. Najlepsze efekty zobaczysz gdy będziesz je powtarzać codziennie rano i wieczorem. Zachęcamy również do używania odpowiednich narzędzi, które sprawią, że cały proces będzie dużo bardziej higieniczny i bezpieczny dla skóry. Dzięki temu szczególnie cery z niedoskonałościami mogą „walczyć” z tym, aby zanieczyszczeń na nich było znacznie mniej.


Radek

Pasjonuję się rozwojem osobistym i zdrowym stylem życia. Z firmą Oriflame związany jestem od 2012 roku. Zapraszam do współpracy, poznajmy się bliżej :)

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *