Strobing czyli zabawa światłem

Zdjęcie z serwisu Instagram

Strobing to dość nowa technika w makijażu wywodząca się z fotografii, mająca na celu podkreślenie rysów twarzy poprzez zabawę światłem. Jest to możliwe dzięki nakładaniu na wybrane punkty twarzy kosmetyków, które odpowiednio rozpraszają światło. Skóra na twarzy robi się dzięki temu świetlista i promienna.

Technika strobingu ma wiele zalet. Po pierwsze jest to makijaż bardzo naturalny, nie nakładamy na twarz grubej warstwy produktów tworzącej maskę. Po drugie potrzebujemy do jego wykonania tylko jednego kosmetyku. Po trzecie strobing wydobywa naturalne piękno i odejmuje lat, pasuje każdej kobiecie i w każdym wieku. A co najważniejsze wykonamy go bardzo szybko i nie musimy się martwić o to, że spłynie nam z twarzy przy wysokich temperaturach lub przy dużym nasłonecznieniu.

Jak prawidłowo wykonać strobing makeup?

“Konturowanie twarzy” za pomocą strobingu jest tak naprawdę bardzo łatwe, potrzebujesz do tego tylko jednego kosmetyku – rozświetlacza. Najpierw należy odpowiednio oczyścić, odświeżyć i nawilżyć skórę twarzy. Na oczyszczoną twarz możesz nałożyć krem BB lub nawilżający. Następnie delikatnie nakładamy perłowy rozświetlacz np. Kremowy cień do powiek The One Colour Impact pod oczami, wzdłuż łuków brwiowych, na grzbiecie nosa, na kościach policzkowych, na koniuszku brody oraz nad łukiem Kupidyna. W Przypadku dobrze wykonanego strobingu nie ma mowy o tradycyjnym cieniowaniu twarzy i podkreślaniu jej konturów. Na koniec zabiegu weź do ręki puszysty pędzel aby zblędować krawędzie rozświetlacza.

Miejsca nakładania rozświetlacza w strobingu

Wykonała Olga Nagel / istock

Jakie rozświetlacze są najlepsze do Strobingu?

Najlepiej użyć rozświetlacz o konsystencji perłowej, taki, który daje połysk nie brokatowy,a migotliwy. Na pewno nie chcesz wyglądać jak kula dyskotekowa tylko stylowo, świeżo i promiennie.

Należy również wziąć pod uwagę karnację skóry. Dla cery jasnej najlepszy będzie rozświetlacz z różowymi półtonami. Dla karnacji oliwkkowej zaleca się produkty o zabarwieniu złocistym. Natomist ciemna skóra wymaga ceglanych i nasyconych odcieni.

Jeśli masz tłustą skórę wypróbuj rozświetlacz na bazie pudru aby nie zatkać porów skórnych.

Video Tutorial na YouTube

Strobing to bardzo łatwy styl w makijażu, który możesz poprawiać w ciągu dnia lub podczas nocnej imprezy. Wystarczy mieć ze sobą w torebce gotowy do użycia rozświetlacz. “Fotograficzny zabieg” na pewno doda twarzy witalności oraz zamaskuje zmęczenie.


Radek

Pasjonuję się rozwojem osobistym i zdrowym stylem życia. Z firmą Oriflame związany jestem od 2012 roku. Zapraszam do współpracy, poznajmy się bliżej :)

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *