Cieniowane paznokcie - Ombre manicureModa na cieniowane paznokcie ombre nadal trwa i nic nie wskazuje na to aby w najbliższym czasie miało się to zmienić :). Cała zabawa polega na nakładaniu kolejnych warstw różnych kolorów lakierów do paznokci za pomocą specjalnej gąbki. Jeśli chcesz domowym sposobem bez udawania się do kosmetyczki uzyskać znakomity efekt zapraszam do zapoznania się z poniższą instrukcją “ombre nails” krok po kroku.

Gąbka do podkładu i wybór kolorów

Nakładanie 3 lakerów na gąbkęNa początek przygotuj sobie nową, nieużywaną gąbkę do makijażu, najlepsza będzie taka do robienia podkładu. Następnie wybierz 3 kolory lakieru, które będą ze sobą tworzyć estetyczną harmonijną całość. Nałóż każdy kolor lakieru na ściance gąbki równym pociągnięciem. Kolory sąsiadujące ze sobą powinny lekko na siebie zachodzić, a ich zsumowana powierzchnia powinna być zbliżona do powierzchni twojego paznokcia.

Nakładanie lakieru z gąbki na paznokcie

Nanoszenie lakierów z gąbki na paznokcieTeraz najważniejsze… przyłóż gąbkę z lakierami do paznokcia i przesuwaj ją delikatnie w górę i w dół. Pozwoli to uzyskać efekt cieniowania gdyż kolory zmieszają się ze sobą. Krok ten należy powtórzyć kilka razy na tym samym paznokciu czekając za każdym razem aż położona poprzednio warstwa wyschnie.

Oczyszczenie paznokci

Po zakończeniu etapu nakładania lakieru za pomocą gąbki za pomocą zmywacza i patyczka kosmetycznego oczyść okolice paznokci. Postaraj się aby wyglądały one jak najbardziej estetycznie.

Nałożenie przeźroczystego – transparentnego lakieru

Nakładanie transparentnego lakieru na paznokcieOstatnim krokiem jest nałożenie transparentnego lakieru aby wygładzić nierówną powierzchnię oraz zabezpieczyć ombre na paznokciach przed przedwczesnym odpryskiwaniem.

To już koniec, 4 proste kroki i porady wystarczą aby zrobić piękne manicure w stylu ombre. Zachęcam do eksperymentowania, nakładania innych odcieni w różnych ilościach.

Zobacz także: Perfekcyjny Francuski Manicure krok po kroku.


Radek

Pasjonuję się rozwojem osobistym i zdrowym stylem życia. Z firmą Oriflame związany jestem od 2012 roku. Zapraszam do współpracy, poznajmy się bliżej :)

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *