makijaż rozświetlający - modelka
Makijaż rozświetlający

Dzięki makijażowi rozświetlającemu Twoja cera będzie wyglądać zdrowo i pięknie nawet w te dni kiedy wręcz padasz z nóg. Ukryj zmęczenie i poczuj się świeżo, lekko i kobieco. Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem krok po kroku.

Aby dobrze przygotować cerę do nałożenia makijażu rozświetlającego polecamy zastosować nasz znakomity krem Diamond Cellular. Zawiera on prawdziwszy proszek diamentowy stworzony na bazie białych trufli :).

Makijaż rozświetlający krok po kroku

W kolejnym kroku aby przedłużyć trwałość podkładu stosujemy odpowiednie primery. Zaczynamy od primera The One, który ma za zadanie zminimalizować pory. Posiada on witaminę E, nakładamy go w strefie T twarzy. Dzięki primerowi The One idealnie zmiękczysz pory, skóra długo pozostanie matowa i będzie bardzo dobrze odbijać światło.

W kolejnym kroku używamy kremu rozświetlającego aby uzyskać nasz upragniony świetlisty efekt skóry. Za pomocą pędzelka nakładamy krem w okolicach kości policzkowych, na grzbiet nosa, nad ustami i pod oczy (szczególnie gdy cierpisz na efekt zmęczonych oczu).

Następnie za pomocą gąbeczki nakładamy bardzo dobrze kryjący podkład The one w kolorze dopasowanym do naszego typu cery. Zaczynamy od centralnej części twarzy. Podkład utrzymuje się do 25 godzin i posiada w sobie SPF30.

Po zastosowaniu podkładu nakładamy korektor pod oczy. Formujemy za jego pomocą trójkąt aby uzyskać efekt rozświetlenia całej przestrzeni pod okiem. Korektor Everlasting Precision Consiller posiada specjalny pędzelek dzięki, któremu możemy rozciągnąć nakładany korektor w kierunku od oczu w dół.

Makijaż rozświetlający charakteryzuje się efektem rozświetlenia wszystkich najbardziej „wystających” części twarzy więc nakładamy korektor również na czoło, grzbiet nosa oraz brodę. Na koniec wklepujemy wszystko gąbeczką.

Na koniec za pomocą dużego pędzelka wręcz wgniatamy na całej twarzy lekki puder prasowany Illusin The One. Ten puder nadaje twarzy ładny matowy wygląd, ale ze świetlistym wykończeniem, a o to właśnie chodzi w makijażu rozświetlającym. Jeśli jesteś posiadaczką skóry tłustej w kierunku mieszanej bardzo ważne jest abyś właśnie wgniatała taki puder gdyż wtedy utrzyma się on w nienaruszonym stanie znacznie dłużej.

Pamiętajcie o zachowaniu umiaru. Nakładamy rozświetlający puder równomiernie na całej twarzy, ale nie zbyt dużo gdyż chcemy uzyskać jak najbardziej naturalny wygląd skóry.

Przechodzimy do oczu. W makijażu rozświetlającym dążymy do tego aby uzyskać charakterystyczny błysk na powiece. Na uzyskanie tego typu efektu są różne sposoby. Na filmie pokazujemy technikę aplikacji brązera w kolorze rough copper na mokro. Dzięki temu uzyskamy przepiękny metaliczny błysk.

Aplikację robimy za pomocą syntetycznego pędzelka F05 zaczynając od centralnej części ruchomej powieki. Następnie nanosimy go na dolną powiekę. Kulkowym pędzelkiem E01 rozcieramy granice.

Dalej rozświetlamy wewnętrzne kąciki oczu w kierunku ruchomej powieki również za pomocą techniki na mokro i z wykorzystaniem syntetycznego pędzelka.

Nakładamy tusz do rzęs. Polecamy zastosowanie naszego bestsellera Wonderlash Mascara.

Na koniec aplikujemy rozświetlacz, róż i brązer. Jest to zestaw za pomocą, którego wyrzeźbisz swoje rysy twarzy wręcz do perfekcji. Za pomocą pędzelka F04 nanosimy rozświetlacz na szczyt kości policzkowej i w kierunku skroni. Następnie na grzbiet nosa i nad górną wargę.

Uśmiechając się nakładamy róż w celu „ożywienia” twarzy, a po nim brązer.

W makijażu rozświetlającym nie chcemy odwracać uwagi od naszej pięknej twarzy więc usta malujemy pomadką w neutralnym odcieniu o ultra kremowej formule.


Radek

Pasjonuję się rozwojem osobistym i zdrowym stylem życia. Z firmą Oriflame związany jestem od 2012 roku. Zapraszam do współpracy, poznajmy się bliżej :)

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *