Kocie oko - poradnik krok po krokuKocie oko (z ang. cat eye) to obok smoky eyes jedna z najchętniej wybieranych przez gwiazdy metod na zaznaczenie i powiększenie oczu. W zależności od tego, czy postawimy na subtelny, czy na bardziej dramatyczny look, nadaje się i do pracy, i na imprezę.

Do wykonania go możemy użyć zarówno kredki Kohl The ONE, jak i eyelinera  Giordani Gold Calligraphy – nie powinien, więc sprawić większych problemów niezależnie od stopnia zaawansowania w robieniu kresek.

Jak wykonać makijaż „kocie oko” – poradnik krok po kroku

 1. Całą górną powiekę pokrywamy cielistym matowym cieniem Pure Colour Mono, który wyrówna kolor skóry i będzie stanowił bazę pod inne cienie.
 2. Przy użyciu czarnej kredki rysujemy linię przy górnych rzęsach, lekko wyciągając ją na zewnątrz w kierunku skroni.
 3. Nabieramy trochę kredki na skośny pędzelek do eyelinera i modelujemy kąciki (wewnętrzny i zewnętrzny) by uzyskać koci efekt.
 4. Na górną powiekę w zewnętrznym kąciku nakładamy brązowy cień Oriflame Beauty Colour Pro.
 5. Cień ten starannie rozcieramy by stworzył lekką smugę koloru. Rozcierając go wykonujemy ruchy na zewnątrz i nieco do góry.
 6. Przyciemniamy kącik zewnętrzny aplikując ciemnobrązowy cień Oriflame Beauty Colour Pro.
 7. Rozcieramy go lekko przy użyciu pędzla do blendowania.
 8. Ten sam ciemnobrązowy cień nabieramy na wcześniej używany skośny pędzelek i pokrywamy kontur wokół oka ze szczególnym uwzględnieniem kącików które dodatkowo wyciągamy „na zewnątrz”.
 9. Rozjaśniamy miejsce pod brwiami  i okolice wewnętrznego kącika białym matowym cieniem Pure Colour Mono kolor: Shimmering White.
 10. Przy użyciu czarnego eyelinera Giordani Gold Calligraphy rysujemy kreskę na górnej powiece oraz mocniej akcentujemy zewnętrzne kąciki oka.
 11. Podkreślamy brwi przy użyciu ciemnobrązowego cienia Oriflame Beauty Colour Pro.
 12. Tuszujemy górne rzęsy czarną maskarą Hyper Stretch XL.
 13. Usta malujemy cielistą szminką Beauty Wonder Colour w odcieniu Total Nude i pokrywamy dodatkowo przejrzystym różowym błyszczykiem Very Me Glossy Lover  odcieniu Almond.

Cat eye final effect

i VOILA! Makijaż gotowy 🙂


Radek

Pasjonuję się rozwojem osobistym i zdrowym stylem życia. Z firmą Oriflame związany jestem od 2012 roku. Zapraszam do współpracy, poznajmy się bliżej :)

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *