Jak efektownie przedłużyć trwałość makijażu?Jak utrwalić makijaż?” czy też „Jak przedłużyć trwałość makijażu?” to często zadawane pytania. Szczególnie kiedy wybieramy się na całonocną imprezę i zależy nam na tym aby makijaż „wytrzymał” do samego rana. Sekret nie tkwi wcale w drogich podkładach, ale w sposobie i odpowiedniej kolejności aplikacji niezbędnych produktów.Stosując odpowiednią technikę nawet tańsze produkty gwarantują powodzenie. Zapraszam do zapoznania się z kilkoma bardzo pomocnymi wskazówkami odnośnie przedłużenia trwałości makijażu.

Baza pod makijaż jako solidna podstawa trwałości

Bez odpowiedniej bazy ani rusz, nakładamy ją na twarz cienką warstwą. Dzięki bazie nasza skóra będzie wygładzona co pozwoli na łatwiejszą aplikację kolejnych produktów. Często stosowaną praktyką jeszcze przed nałożeniem bazy jest zrobienie peelingu oraz odpowiednie nawilżenie skóry kremem nawilżającym. Bazę nakładamy dopiero po oczyszczeniu skóry tonikiem.

Aplikacja podkładu

Podkład nie służy tylko do tuszowania niedoskonałości cery. Jego głównym zadaniem jest tak naprawdę wyrównanie kolorytu naszej skóry. Po dobraniu odpowiedniego koloru podkładu nakładamy go najlepiej pędzlem typu „flat top„. Jeśli nie posiadamy pędzla możemy również użyć naszych dłoni. Najważniejsze jest to aby zastosować odpowiednią technikę. Podkładu nie rozmazujemy po twarzy lecz nakładamy go ruchem wklepującym czy wcierającym. To połowa sukcesu jeśli chodzi o podniesienie trwałości makijażu.

Korektor na niedoskonałości i puder matujący

Dopiero po nałożeniu podkładu stosujemy korektor aby zamaskować ewentualne niedoskonałości cery. Kolejnym krokiem jest utrwalenie całości poprzez nałożenie pudru – najlepiej matującego. Również powinniśmy robić to stosując odpowiednią technikę. Podobnie jak w przypadku podkładu puder wklepujemy, najlepiej za pomocą specjalnie przeznaczonej w tym celu gąbeczki. Dzięki temu podkład oraz puder doskonale się połączą i nie zostaną rozmazane po twarzy.

Przedłużenie trwałości makijażu fixerem

Skuteczną i często stosowaną metodą na utrwalenie makijażu jest spryskanie twarzy za pomocą specjalnego płynu zwanego fixerem. Jeśli nie mamy takiego płynu możemy użyć również lakieru do włosów. Spryskujemy twarz z odległości ok. 30 cm. Ważne jest aby nie dokładać już żadnych kosmetyków po spryskaniu twarzy płynem. Gdy skóra zacznie się świecić można sobie pomóc za pomocą bibułek matujących.

To już wszystko! Jesteśmy pewni, że zastosowanie powyżej opisanych sposobów pozwoli Ci skutecznie przedłużyć trwałość makijażu. Zapraszamy do komentowania i dzielenia się swoimi doświadczeniami :).


Radek

Pasjonuję się rozwojem osobistym i zdrowym stylem życia. Z firmą Oriflame związany jestem od 2012 roku. Zapraszam do współpracy, poznajmy się bliżej :)

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *