Pielęgnacja skóry przed lustrem - przywracanie jej elastyczności

Jaki jest najlepszy sposób na uzyskanie promiennej, jędrnej i gładkiej skóry, która kojarzy się nam z młodzieńczym pięknem? Tak naprawdę wszystko zaczyna się od przywrócenia jej odpowiedniej elastyczności!

Elastyczność skóry odnosi się do zdolności skóry do powrotu do pierwotnego kształtu po rozciągnięciu lub pociągnięciu, podobnie jak w przypadku zupełnie nowej gumki, która została rozciągnięta i może szybko powrócić do swojego pierwotnego kształtu. Możesz sprawdzić elastyczność swojej skóry, szczypiąc policzki – czy odskakują od razu, czy może trochę potrwać, zanim wrócą do normy? W skórze znajdują się dwa kluczowe białka błonnika odpowiedzialne za utrzymanie jędrności i elastyczności skóry: kolagen (który przyczynia się do utrzymania elastyczności i jędrności skóry) oraz elastyna (która nadaje skórze elastyczność). Ten wpływowy duet może być postrzegany jako „strażnicy” młodzieńczego wyglądu i ma kluczowe znaczenie dla zachowania struktury skóry.

Co dzieje się ze skórą, gdy traci elastyczność?

Wraz z wiekiem nasza skóra zaczyna produkować mniej kolagenu i włókien elastycznych potrzebnych do utrzymania jędrności i elastyczności – a gdy skóra zaczyna tracić swoją strukturę, zaczynamy zauważać zmiany w wyglądzie. Wraz ze spowolnieniem produkcji elastyny ​​utrata elastycznej tkanki powoduje utratę jędrności, co w połączeniu z grawitacją może powodować zwiotczenie skóry, zwłaszcza wokół policzków, żuchwy i oczu. Kolagen ma również wpływ na grubość naskórka. Oznacza to, że utrata kolagenu powoduje, że skóra jest podatna na zmarszczki i uszkodzenia, takie jak zasinienia, ponieważ staje się cieńsza i bardziej krucha. Ale to jeszcze nie koniec! Na elastyczność skóry i przedwczesne starzenie się wpływają zarówno czynniki wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Trudno jest wpływać na czynniki wewnętrzne, takie jak wiek biologiczny. Ale jeśli chodzi o czynniki zewnętrzne, możesz wpływać na starzenie się skóry poprzez wybór stylu życia – i nigdy nie jest za późno, aby zacząć.

Oto kilka przykładów czynników zewnętrznych, które wpływają na starzenie się skóry:

Ekspozycja na słońce i zanieczyszczenie: Długotrwałe, powtarzające się narażenie na promieniowanie UV i zanieczyszczenia powoduje degradację kolagenu i elastyny (zmarszczki witalne), a także tworzenie się wolnych rodników niszczących komórki skóry.

Złe odżywianie: Wysoko przetworzone fast foody często zawierają dużo tłuszczu i cukru, z których żadne nie jest dobre dla naszej skóry ani ogólnego stanu zdrowia. Przetworzona żywność i żywność gotowana w wysokich temperaturach są źródłem zaawansowanych produktów końcowych glikacji (w skrócie zwanych AGE), które uszkadzają kolagen i elastynę, powodując opadanie skóry.

Palenie: Innym winowajcą, na który należy uważać, jeśli chodzi o przedwczesne starzenie się skóry, jest palenie papierosów. Palenie może powodować uszkodzenia skóry podobne do zanieczyszczeń, a chemikalia z dymu przedostają się do skóry i przyczyniają się do uszkodzenia ROS, a także negatywnie wpływają na nawilżenie. Wiadomo również, że palenie zaburza mikrokrążenie skóry, co z kolei wpływa na integralność elastyny i kolagenu. Dodatkowo palenie powoduje również mechaniczne rozciągnięcie skóry, szczególnie na ustach i policzkach, co przyczynia się do starzenia się skóry.

Czy jest coś, co mogę zrobić, aby aktywnie poprawić elastyczność skóry?

Dopóki nie opracujemy wehikułu czasu, nie możemy zapobiec procesowi starzenia. Ale nie bój się! Jak widać powyżej, wiek to tylko jeden z wielu czynników wpływających na elastyczność i jędrność skóry.

Maseczka pielęgnacyjna novage na twarzy

Oto kilka wskazówek, jak aktywnie pomóc ożywić Twoją gładką, jędrną skórę z dawnych lat:

Nawilżaj skórę: od wewnątrz i na zewnątrz! Choć może się to wydawać dziwne picie wody przyczynia się do posiadania bardziej jędrnej i młodzieńczej skóry. Poświęć trochę czasu na nawilżenie skóry kremami na dzień i na noc (tak, jest różnica) po przebudzeniu i przed pójściem spać – środki nawilżające zapobiegają stresowi oksydacyjnemu spowodowanemu odwodnieniem, umożliwiając skórze regenerację i ochronę.

Ochrona: wokół nas czają się wolne rodniki. Upewnij się, że możesz chronić swoją skórę przed szkodliwymi wolnymi rodnikami, unikając nadmiernej ekspozycji na słońce i zawsze nosząc SPF (tak, nawet w te pochmurne dni), jedz pokarmy bogate w przeciwutleniacze, które mogą pomóc chronić twoją skórę od wewnątrz i inwestuj w środek czyszczący, który dokładnie usuwa makijaż, brud i inne zanieczyszczenia.

Wysypiaj się: wszyscy wiemy, jak ważny jest sen, a mimo to wielu z nas nadal nie traktuje go priorytetowo w obliczu innych zobowiązań życiowych. Ale powinniśmy! Tych 7-9 godzin odpoczynku daje naszej skórze możliwość regeneracji po uszkodzeniach spowodowanych codzienną ekspozycją na zanieczyszczenia.

Zadbaj o właściwą rutynę: jeśli zauważysz, że Twoja twarz zaczęła zmieniać kształt z powodu utraty elastyczności skóry, nadszedł czas, aby zainwestować w produkty, które pomogą Ci na nowo zdefiniować kontury twarzy oraz unieść i ujędrnić skórę. Od dawna wiadomo, że retinoidy pomagają stymulować produkcję kolagenu i elastyny, ale często powodują niepożądane skutki uboczne, takie jak zaczerwienienie i podrażnienie. Rutynowa pielęgnacja skóry z wykorzystaniem serii NovAge Ultimate Lift została opracowana przy użyciu opatentowanej przez Oriflame technologii AspartoLift. Działa tak samo silnie jak retinol w zwiększaniu jędrności skóry – zapewniając bardziej wyrazisty kontur twarzy, bez skutków ubocznych.


Radek

Pasjonuję się rozwojem osobistym i zdrowym stylem życia. Z firmą Oriflame związany jestem od 2012 roku. Zapraszam do współpracy, poznajmy się bliżej :)

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *