Jak zadbać o farbowane włosy?Farbowane, zwłaszcza długie włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Z poniższego poradnika dowiesz się jak o nie dbać aby były zdrowe i pięknie wyglądały. Kilka drobnych zmian pielęgnacyjnych może zdziałać cuda. Lepsza ochrona lakieru oraz przedłużenie głębi koloru farbowanych włosów nie wymaga żadnych skomplikowanych zabiegów.

Włosy farbowane – jak o nie zadbać?

1. Farbowane włosy łatwiej uwalniają i wchłaniają wodę przez co bardziej blaknie ich kolor. Pamiętaj aby nie przesadzać ze zbyt długim spłukiwaniem włosów pod prysznicem. Najlepiej ograniczyć to do minimum oraz stosować odpowiednią odżywkę, która nie wymaga spłukiwania np. Krem ochronny do włosów farbowanych HairX – bez spłukiwania.

2. Jeśli naturalny kolor Twoich włosów jest zbliżony do koloru farbowanych wystarczy, że będziesz farbować odrosty co 4-6 tygodni, w przeciwnym przypadku zajmij się nimi co 3-4 tygodnie.

3. Intensywny kolor włosów szybciej wypłowienie jeśli będą one spłukiwane gorącą wodą. Woda, którą spłukujemy włosy powinna być delikatnie ciepła, a najlepiej letnia.

4. Zaleca się aby raz w tygodniu nałożyć na włosy farbowane maseczkę zwiększającą trwałość koloru oraz ich nawilżenie. Polecam maskę do włosów HairX Restore Therapy z oferty Oriflame.

5. Jeżeli samodzielnie farbujesz włosy pamiętaj aby rozpocząć ten proces od ich nasady poprzez środek aż do końcówek, a nie na odwrót. Następnie włosy należy spłukać po 10 minutach.

6. Warto stosować serum do włosów zapobiegające ich przetłuszczaniu się oraz odżywiające, wzbogacone olejkiem łopianowym lub arganowym. Polecam wypróbować serum z naszej oferty – Ochronny olejek do włosów Eleo.

7. Nie zapominaj o rozdwajających się końcówkach włosów, przycinaj je co kilka miesięcy, na zdrowych włosach kolor znacznie lepiej się trzyma.

8. Stylizacja włosów na gorąco bardzo je wysusza oraz pozbawia protein prowadząc do tego, że wyglądają szorstko. Jeśli jesteś przyzwyczajona do częstego używania lokówki, suszarki czy prostownicy staraj się za każdym razem stosować spray ochronny np. Termoochronny spray do stylizacji bez spłukiwania HairX .

9. Pamiętaj, że promieniowanie UV wpływa negatywnie nie tylko na naszą skórę, ale również włosy. Ochraniaj włosy przed ostrym słońcem aby nie doprowadzić do utraty intensywności ich koloru. Jeśli nie lubisz chodzić w czapce bardziej stylowy może okazać się kapelusz :).

To już koniec artykułu, mam nadzieje, że dzięki powyższym poradom będziesz wiedzieć jak prawidłowo zadbać o farbowane włosy i dłużej cieszyć się ich blaskiem. Farbowanie włosów wcale nie musi prowadzić do ich osłabienia.

W artykule zawarte zostały odnośniki do produktów naszej firmy, zachęcam Cię do ich wypróbowania, po rejestracji wszystkie kosmetyki kupujesz 20% taniej niż na stronie internetowej czy w katalogu.


Radek

Pasjonuję się rozwojem osobistym i zdrowym stylem życia. Z firmą Oriflame związany jestem od 2012 roku. Zapraszam do współpracy, poznajmy się bliżej :)

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *