Idealna figura i piękne ciało na latoW końcu nadeszło długo wyczekiwane przez wielu lato. Cieplejsza aura skłania nas do uwalniania się z kolejnych warstw grubej odzieży a co za tym idzie odsłaniania szczegółów naszej figury.
Idealna figura i piękne ciało to domena wielu kobiet. Szczególnie latem chcemy żeby nasze ciało dobrze prezentowało się w długo wyczekiwanych promieniach słońca. Istnieje wiele książek i artykułów poświęconych rzekomym dietom-cud, nie trudno więc nie popaść w zniechęcenie gdy kolejne programy dietetyczne okazują się zwykłym bublem a w oczy zagląda nam znienawidzony „efekt jo-jo”. Niewiele osób wie jednak, że droga do idealnej figury może okazać się prosta i nie tak długa jak nam się wydaje.

Oto kilka wskazówek co robić aby mieć piękne zdrowe ciało i idealną figurę

1. Bądź realistką

Zawsze należy wyznaczać sobie możliwe do osiągnięcia cele, zdrowy styl życia to „coś” czego trzeba się najpierw nauczyć. Chęć zrzucenia wielu kilogramów w krótkim czasie może tylko negatywnie wpłynąć na metabolizm naszego organizmu oraz przyczynić się do ogólnego pogorszenia naszego nastroju a także zdrowia.

2. Zaplanuj swoje działania

Tak samo jak planuje się spotkania biznesowe czy towarzyskie powinno się planować czas poświęcony na ćwiczenia. Nie da się realizować skutecznego odchudzania i poprawiania sylwetki bez zaplanowanych zajęć fitness, szybkiego spaceru czy biegania.

3. Zadbaj o swoją skórę

Codzienne nawilżanie skóry, delikatny peeling np. 2 razy w tygodniu na pewno poprawi jej napięcie i elastyczność. Złuszczanie zrogowaciałego naskórka stymuluje krążenie i sprawia, że skóra jest bardziej promienna.

4. Jedz warzywa i owoce

Zdrowe odżywianie jest bardzo istotne w celu posiadania pięknego ciała i idealnej figury, w posiłku każdego z nas nie powinno zabraknąć świeżych warzyw i owoców. Pomidory i np. jagody to skarbnica antyoksydantów. Zielone warzywa liściaste są skarbnicą witamin A i C rozświetlających skutecznie skórę.

5. Ćwicz na świeżym powietrzu

Gdy na dworze jest ciepło i świeci słońce warto zamienić klub fitness na siłownię pod gołym niebem. Wędrówka po górach czy pływanie na desce z wiosłem to także okazja na podziwianie pięknych krajobrazów.

6. Nigdy nie zapominaj o ćwiczeniach na brzuch

Każda kobieta pragnie mieć idealnie płaski brzuch, mięśnie brzucha należy regularnie ćwiczyć przynajmniej 2 razy w tygodniu. Należy unikać jedzenia zawierającego sztuczne słodziki, a także dużych ilości alkoholu, napojów gazowanych oraz gumy do żucia.

7. Staraj się nie być dla siebie zbyt krytyczna

Najgorszą rzeczą jaką możesz zrobić to porównywać się z modelkami z kolorowych gazet. Skoncentruj się na własnych celach i na własnym ciele. Jeśli regularnie ćwiczysz, dbasz o swoją skórę na pewno nie będziesz miała powodu do samokrytycyzmu.

Zbilansowane diety, wyeliminowanie tłustych, słodkich potraw w połączeniu z aktywnością fizyczną przyniosą nam oczekiwane efekty, indywidualne programy na pewno nie będą potrzebne. Przestrzeganie wyżej opisanych zasad z odrobiną szczerej wytrwałości sprawi, że będziemy czuć się w swoim ciele naprawdę rewelacyjnie. Piękne ciało i idealna figura jest w zasięgu każdego z nas.


Radek

Pasjonuję się rozwojem osobistym i zdrowym stylem życia. Z firmą Oriflame związany jestem od 2012 roku. Zapraszam do współpracy, poznajmy się bliżej :)

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *