Zdrowy tryb życia - 10 łatwych krokówPrzy dzisiejszym szybkim tempie życia nie łatwo jest pogodzić wiele obowiązków i aspektów życia. Tu kariera, tam związki, życie społeczne i rodzina. Utrzymanie równowagi wewnętrznej bywa bardzo trudne, a w niektórych przypadkach wręcz niemożliwe. Poniżej znajdziesz kilka zasad, które pomogą Ci utrzymać zdrowy styl życia oraz poprawią Twój nastrój.

Jak prowadzić zdrowy tryb życia w 10 łatwych krokach?

1. Prawidłowo rozpocznij swój dzień

Najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia powinno być tak naprawdę śniadanie. Powinno być ono na tyle pożywne aby dostarczyć naszemu organizmowi niezbędnej do działania energii. Idealne śniadanie to produkty pełnoziarniste z dużą dawką błonnika, białko oraz zdrowe tłuszcze. Zamiast cukru lepiej stosować naturalny miód oraz jeść świeże owoce.

2. Pij dużo wody

Woda to życie! Zapewnia transport składników odżywczych do wszystkich komórek ciała, dodaje energii mięśniom, a także wypłukuje toksyny. Poza tym bardzo dobrze wypływa na cerę.

3. Uprawiaj sport

Nie na darmo mówi się, że w zdrowym ciele zdrowy duch. Ciało i umysł są w symbiozie, stanowią jedną całość. Podczas treningu ciało uwalnia endorfiny nazywane hormonem szczęścia, po treningu cały organizm funkcjonuje wydajniej. Ćwiczyć można oczywiście z całą rodziną, to bardzo dobry sposób na wspólne spędzanie wolnego czasu.

4. Ustalaj priorytety

Nikt z nas nie jest superbohaterem rodem z bajki. Życie to ciągłe wybory, ustalanie priorytetów. Bez wyrzutów sumienia powinniśmy zdecydować co jest dla nas najważniejsze i tego powinniśmy się trzymać. Oddzielenie kariery od życia rodzinnego bywa bardzo trudne, ale to właśnie dzięki ustaleniu priorytetów powinniśmy znaleźć odpowiedni balans.

5. Zapewnij sobie czas na chwilę odpoczynku

Każdy organizm musi się kiedyś zregenerować. Aby być zdrowym i mieć dobry humor każdego dnia powinniśmy wygospodarować chwilę tylko dla siebie. Oddalenie od siebie wszystkich myśli związanych z karierą, rodziną choćby na chwilę znacznie zmniejszy stres oraz wewnętrzny niepokój.

6. Zapewnij sobie zdrowy, regenerujący sen

Sen działa przeciwstarzeniowo, poprawia pracę mózgu, pozytywnie wpływa na system odpornościowy, ale przede wszystkim pozwala się zregenerować organizmowi. Naukowcy zalecają 8 godzin snu dla osoby dorosłej i nawet 9 dla dzieci. Aby nie mieć problemów z zasypianiem najlepiej zawsze chodzić spać i wstawać o tej samej godzinie.

7. Zażywaj suplementy diety

Spożywanie suplementów diety WellnessPack oraz witamin skutecznie uzupełnia codzienną dietę. Powinniśmy je dobierać adekwatnie do swojego wieku oraz płci. Pozytywny wpływ suplementów diety na organizm człowieka został wielokrotnie udowodniony naukowo. Suplementy nie tylko poprawiają ogólną kondycję organizmu, ale także pozwalają wyrobić pozytywne nawyki żywieniowe.

8. Wprowadź do diety kwasy tłuszczowe Omega 3

Kwas Omega 3 OriflameJuż od bardzo dawna kwasy Omega 3 zalecane są przez najlepszych lekarzy. Udowodniono, że przeciwdziałają one powstawaniu chorób serca. Niestety nasz organizm nie jest w stanie samodzielnie ich wytwarzać. Znajdują się one w tłustych rybach takich jak np. łosoś czy tuńczyk, ale mogą też być przyjmowane w postaci suplementu diety.

9. Naucz się słuchać

Przynajmniej na chwilę w ciągu dnia odejdź od urządzeń elektronicznych typu komórka czy laptop. Przeznacz ten czas dla rodziny, wysłuchaj ich, dowiedz się jakie są ich potrzeby, nawiąż silną więź.

10. Myśl pozytywnie

Pozytywne myślenie nie tylko sprawia, że się dobrze czujemy, ale także poprawia zdrowie psychiczne oraz bardzo dobrze wpływa na relacje z bliskimi. Wystarczy każdego dnia pomyśleć o 3 rzeczach, które sprawiają nam przyjemność, a od razu zauważymy pozytywną zmianę i będziemy zaskoczeni siłą pozytywnego myślenia.

Pamiętaj!

Zdrowie równa się szczęście! Przestrzeganie podstawowych zasad prowadzenia zdrowego trybu życia sprawi, że każdego dnia częściej będziesz się uśmiechać :).

 

 


Radek

Pasjonuję się rozwojem osobistym i zdrowym stylem życia. Z firmą Oriflame związany jestem od 2012 roku. Zapraszam do współpracy, poznajmy się bliżej :)

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *